
Istaknuti funkcioner Hrišćansko-demokratske unije, koji je i izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju, Dejvid Mekalister dolazi u Srbiju 23. aprila kako bi posmatrao izbore, saznaje Blic.
List piše da će se on zadržati kratko, samo dok traju izbori, posle čega se vraća u Nemačku. Međutim, njegovo prisustvo na izborima je važno zbog funkcije koju obavlja, jer upravo od njega zavisi kakav će utisak o izbornom procesu u Srbiji biti prenet i Nemačkoj i Evropskom parlamentu.
Osim što će posmatrati izbore, Mekalister će vreme u Srbiji iskoristiti i za susrete sa pojedinim državnim zvaničnicima, među kojima je i ministarka zadužena za evrointegracije Jadranka Joksimović. Ona je za “Blic” potvrdila da će se sastati sa izvestiocem EP.
Svoje posmatrače imaće i ambasade Bugarske, Italije, Nemačke, Turske, Belgije, dodaje list.
Izvor: N1 http://rs.n1info.com